Dom opieki dla chorych na Alzheimera – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

dom opieki dla chorych na Alzheimera

Im bardziej ludzie się starzeją, tym bardziej stają się uzależnieni od innych osób. Potrzebują więcej opieki oraz wsparcia. Aby zapewnić swoim bliskim maksymalną i najwyższą opiekę, jakiej potrzebują, najlepiej zabrać ich do domu opieki. W takim miejscu starsze osoby mogą być pod opieką i leczeni, jeśli mają jakiekolwiek upośledzenie fizyczne i (lub) umysłowe, takie jak choroba Alzheimera i demencja.

Stała opieka medyczna

Dobre domy opieki zapewniają standardową opiekę zdrowotną dla swoich mieszkańców. Zawsze mają wyszkolony personel pielęgniarski, który jest gotowy do radzenia sobie z wszelkimi problemami medycznymi, które mogą wystąpić. Usługi, które oferuje dom opieki dla chorych na Alzheimera to między innymi:

• opatrunki na rany,

• podawanie leków,

• monitorowanie ogólnego stanu zdrowia.

Promowanie interakcji społecznych

Otoczenie społeczne jest bardzo ważną zaletą domu opieki. Ludzie są istotami społecznymi i dlatego zawsze istnieje pragnienie przebywania z ludźmi i interakcji z nimi.

Starsze osoby niestety często są samotne, a to może prowadzić do depresji. Socjalizacja jest więc ważnym powodem, dla którego osoby starsze powinny mieszkać w domach opieki, gdzie mogą przebywać i współdziałać z rówieśnikami. Mogą również brać udział w zabawnych zajęciach, takich jak wycieczki i gry, które stymulują ich aktywnie i psychicznie.

Pomoc w czynnościach domowych

Osoby starsze mogą nie być w stanie samodzielnie utrzymać czystości czy takich zadań jak na przykład ubranie się. Dom opieki dla chorych na Alzheimera zatrudnia pracowników, którzy zajmują się sprzątaniem i praniem. Dbają o to, by środowisko osób starszych było czyste, regularnie zmieniają pościel, a ubrania zawsze są prane oraz prasowane.

Regularne posiłki

Niektórzy starsi nie potrafią samodzielnie gotować, podczas gdy inni nie są w stanie samodzielnie się wyżywić. Niektórzy zapominają nawet o jedzeniu lub piciu, gdy jest to konieczne, zwłaszcza jeśli cierpią na takie choroby, jak demencja.

Jeśli bliskie Ci osoby są w domu opieki, nie musisz się martwić o to, czy coś zjedli, czy nie. Dom opieki dba o to, aby były one regularnie odżywiane zdrowo i zbilansowane. Niektóre domy opieki mają nawet dietetyka, którzy mogą pomóc w specjalistycznych dietach.

Jak widać, dom opieki może zapewnić odpowiednią opiekę Twoim bliskim, na jaką zasługują. Jeśli więc szukasz sposobu, aby zadbać o nie odpowiednio – rozważ opcję umieszczenia bliskiej osoby w domu opieki.