O programie

SPOTKANIA AKTYWNEGO SENIORA

Najważniejszym elementem programu „Bądź w olimpijskiej formie” są „Spotkania Aktywnego Seniora”. Specjalnie z myślą o potrzebach ludzi starszych organizujemy cykl wielopokoleniowych spotkań, obfitujących w zabawy sportowe dla seniorów oraz bogaty program kulturalny. Spotkanie odbywają się na poziomie regionalnym – chcemy w ten sposób dotrzeć do jak najszerszego grona osób.

Miejscem takich spotkań są znane seniorom lokalizacje jak np. rynek miasta, sale gimnastyczne, domy kultury czy lokalne obiekty sportowe. Partnerami przy organizacji takich spotkań są organizacje seniorskie i/lub Uniwersytety Trzeciego Wieki.

Najistotniejszym elementem spotkania są wspólne ćwiczenia pod okiem Władysława Kozakiewicza. Na seniorów czekają też gry i konkurencje turniejowe pod opieką instruktorów, zachęcające seniorów do wspólnej zabawy poprzez aktywność ruchową. Seniorów przekonujemy, że codzienne, proste ćwiczenia są najlepszą receptą na sprawność, zdrowie i dobre samopoczucie.

Przez cały czas trwania imprezy na seniorów czekają stanowiska warsztatowo-edukacyjne, gdzie jest możliwość zdobycia wiedzy na tematy związane ze sportem i zdrowym trybem życia. Na pytanie seniorów odpowiadają m.in. trenerzy, dietetycy i lekarze.

Każdy z uczestników otrzymuje z rąk naszego mistrza dyplom uczestnictwa. Jest też okazja do rozmowy czy zdobycia autografu.