Spotkania aktywnego seniora

Spotkania aktywnego seniora

Drugim etapem programu „Bądź w olimpijskiej formie” są „Spotkania Aktywnego Seniora”. Specjalnie z myślą o potrzebach ludzi starszych zorganizujemy cykl wielopokoleniowych spotkań, obfitujących w zabawy sportowe dla seniorów oraz bogaty program kulturalny. Spotkanie będą odbywać się na poziomie regionalnym – chcemy w ten sposób dotrzeć do jak najszerszego grona osób.

Miejscem takich spotkań będą ogólnodostępne tereny jak np. rynek miasta, czy lokalne obiekty sportowe, na które każda zainteresowana osoby dotrze bez większego problemu spacerem, czy miejską komunikacją

Podczas takich imprezy planujemy uruchomić trzy strefy: sportową, edukacyjno-warsztatową oraz integracyjną.

Strefa sportowa będzie obejmować wspólne ćwiczenia pod okiem Władysława Kozakiewicza. Będą gry i konkurencje turniejowe pod opieką instruktorów, zachęcające seniorów do wspólnej zabawy poprzez aktywność ruchową.

Niezwykle ważna będzie część integracyjna, która będzie podsumowywać cały dzień ruchowej aktywności. Każdy z uczestników otrzyma z rąk naszego mistrza dyplom uczestnictwa. Następnie wszyscy seniorzy zostaną zaproszeni do wspólnego wysiłku, który zakończy zabawa integracyjna.

Niezależnie od stref sportowej oraz integracyjnej, przez cały czas trwania imprezy na seniorów będą czekać stanowiska warsztatowo-edukacyjne, gdzie będzie możliwość zdobycia wiedzy na tematy związane ze sportem i zdrowym trybem życia. Na pytanie seniorów będą odpowiadać m.in. trenerzy, dietetycy i lekarze.